KANDIDÁTKA
PRO EVROPSKÉ VOLBY

5. Gabriela Svárovská

Bývalá diplomatka, expertka na zahraniční a bezpečnostní politiku, 51 let, 5. místo na kandidátce

Jmenuji se Gabriela Svárovská a kandiduji do Evropského parlamentu, protože chci prosazovat Česko v Evropě a Evropu v Česku: férovou soutěž, právní stát, rovnost, solidaritu a odpovědnost.

Politiku našeho státu už od roku 1918 provází souboj uzavřenosti do sebe a otevřenosti světu. Jak Masaryk, tak Havel byli Evropany, většina současných politiků se Evropy bojí, protože v ní nedovedou obstát. Česko to ale dokáže.

Zelení jsou momentálně menší česká politická strana, jsou ale součástí nejvěrohodnější a nejodvážnější politické síly v současné Evropě, která nejlépe chápe současné výzvy: enviromentální, bezpečnostní, ekonomické i společenské.

Jsem diplomatka a expertka na lidská práva a zahraniční politiku. Vystudovala jsem novinařinu a antropologii. Začínala jsem v Českém rozhlase a České televizi. Po studiích jsem nastoupila do Kanceláře prezidenta Václava Havla. Byla jsem při tom, když jsme vstupovali do NATO a Evropské unie. Pak jsem se na ministerstvu zahraničí podílela i na prvním českém předsednictví v Radě EU. Vedla jsem české i unijní delegace na mezinárodních jednáních. Zakládala jsem nadační fond Prague Civil Society Centre, který podporuje obránce lidských práv a zastánce demokratických změn v zemích na východ od nás. Dnes jsem na volné noze, přednáším, píšu a živím se jako konzultantka.

Díky těmto svým zkušenostem se chci v Evropském parlamentu zasazovat o témata, která mi jsou nejbližší: pozice Evropy ve světě, rozšíření EU, reformu evropských institucí, bezpečnost a obrana a v neposlední řadě lidská práva.

Evropská unie je silné, prosperující společenství, jehož soudržnost a konkurenceschopnost je jedinou zárukou budoucí bezpečnosti a prosperity Česka.

Pokud mě chcete podpořit do Evropského parlamentu, budu vděčná za váš finanční dar.

Podpořte Gabrielu finančním darem

Chcete vidět Gabrielu v Evropském parlamentu? Podpořte nás prosím finančním darem. Přidejte se k více než 900 lidem, kteří již darovali, a přispějte k modernějšímu Česku.

Nechejte svůj e-mail a připomeneme vám termín voleb a občas vám pošleme novinky z kampaně nebo tipy, jak nás můžete podpořit.

Děkujeme, vaše adresa byla zaznamenána.
Omlouváme se, nastala chyba. Obnovte prosím stránku a zkuste to znovu.