KANDIDÁTKA
PRO EVROPSKÉ VOLBY

4. Michal Berg

Spolupředseda Zelených, energetický konzultant, 43 let, 4. místo na kandidátce

Evropa potřebuje modernizovat, aby byla akceschopnější a aby dokázala ještě lépe zajistit to, co je její podstatou: bezpečnost, prosperita a dodržování společných hodnot.

Evropa je pro mě důležitá a považuju ji za svůj domov. Stejně jako mám rád jesenické lesy a valašský folklor, tak mám rád belgické pivo, polské jídlo nebo rakouské vlaky. Mám kamarády po celé Evropě a stejně jako řeším problémy sousedů na Vsetíně, není mi lhostejný útlak lidí v jiné části Evropy – třeba práva žen v Polsku nebo útlak LGBT+ osob v Maďarsku.

Respektuju ale taky fakt, že jiné lidé to mají jinak. Cestování přes hranice jim skoro nebo vůbec není dostupné, na potkávání se s lidmi z ciziny jim chybí třeba znalost jazyka a z některých nových věcí, které k nám přichází odjinud, mohou mít obavy.

Volný evropský trh totiž znamená nejen to, že mnoho lidí má u nás práci díky tomu že pracuje pro zahraniční firmy, které zde investovaly, ale také logický odliv kapitálu za hranice, který z nás do jisté míry dělá chudší ekonomiku, než bychom si přáli. Volný pohyb osob znamená jednoduché cestování, ale také migraci a neschopnost jednotlivých evropských zemí ji řešit – lidsky a přitom nevyvolávat v lidech strach. A snaha řešit společně zásadní problémy, jako je klimatická změna, může být pro mnoho lidí zdrojem strachu, pokud zároveň vidí, že zde není od mnohých politiků ochota dostatečně kompenzovat sociální dopady potřebných změn.

Invaze na Ukrajinu nám všem ukazuje, že evropská spolupráce navíc nekončí na hranicích Evropské unie. A že jsou lidé, kteří pro to, aby jejich země mohli zůstat součástí civilizované Evropy, musí umírat.

Chci proto Evropu, která řeší problémy dneška, ale je tady i pro ty, kdo úplně nedokáží její výhody přímo využívat, nebo jim ne vždy rozumí. A chci abychom měli Evropu, které si budeme vážit jako ti, co už od roku 2014 za její ideje nasazují na Ukrajině životy.

Pokud mě chcete podpořit do Evropského parlamentu, budu vděčný za váš finanční dar.

Podpořte Michala finančním darem

Chcete vidět Michala v Evropském parlamentu? Podpořte nás prosím finančním darem. Přidejte se k více než 900 lidem, kteří již darovali, a přispějte k modernějšímu Česku.

Nechejte svůj e-mail a připomeneme vám termín voleb a občas vám pošleme novinky z kampaně nebo tipy, jak nás můžete podpořit.

Děkujeme, vaše adresa byla zaznamenána.
Omlouváme se, nastala chyba. Obnovte prosím stránku a zkuste to znovu.