KANDIDÁTKA
PRO EVROPSKÉ VOLBY

6. Osamu Okamura

Architekt a urbanista, 50 let, 6. místo na kandidátce

Jmenuji se Osamu Okamura, jsem architektem, publicistou a vysokoškolským pedagogem. Moje témata jsou kvalita života ve městech, vzdělávání a dostupné bydlení. Jsem přesvědčen, že mohu přispět k lepší a udržitelnější budoucnosti Evropy.

Kandiduji za Zelené do Evropského parlamentu, neboť jsou stranou, která dlouhodobě prosazuje hodnoty, se kterými souzním. Věřím, že u nich mohu uplatnit své zkušenosti a znalosti k prosazování pozitivních změn.

Můj závazek k udržitelnosti a sociální spravedlnosti tvoří jádro mého působení. Svou kariéru jsem zahájil jako architekt, vystudoval jsem na FA ČVUT v Praze a AVU, a od té doby jsem se intenzivně věnoval problematice městského plánování a udržitelnosti. Vedl jsem rozvojové projekty na Technické univerzitě v Liberci, kde jsem působil jako děkan Fakulty umění a architektury.

Moje tvůrčí a osvětová činnost v oblasti architektury a urbanismu mi umožnila zapojit se do různých mezinárodních iniciativ. Byl jsem programovým ředitelem mezinárodního festivalu a konference reSITE, kde jsem se zaměřoval na udržitelný rozvoj středoevropských měst. Vedl jsem také společný výstup evropského projektu „Shared Cities: Creative Momentum“, který se zabýval sdílením v městech.

Kromě toho jsem se angažoval v pedagogické činnosti a vzdělávání veřejnosti v oblasti architektury a městského plánování. Ve své publikaci Město pro každého (2020, nakladatelství Labyrint) jsem se zaměřil na hlavní problémy našich měst, jako jsou nedostatek dostupného bydlení, monofunkčnost městských zón, nevyužitý potenciál brownfieldů, neudržitelné rozrůstání předměstí, nízká hustota osídlení, degradace veřejných prostor, gentrifikace, privatizace prostoru nebo spekulace v realitním sektoru.

Mým cílem je přinést svěží podněty a praktická řešení do Evropského parlamentu. Jsem přesvědčen, že mohu přispět k lepší a udržitelnější budoucnosti Evropy.

Poslední poznámku bych rád věnoval svým bratrům: S Hayatem a Tomiem máme dobré rodinné vztahy, nikdy jsem se však veřejně netajil tím, že nejsem voličem politického programu stran, které zastupují. Pokud bych to měl shrnout: budu rád v rámci mého politického působení rozvíjet jak naše aktivní členství v Evropské unii, tak prosazovat rovná práva pro všechny, včetně manželství.

Budu rád iniciovat a rozvíjet vše, co vede k plnohodnotnému udržitelnému rozvoji naší společnosti.

Podpořte Osamu finančním darem

Chcete vidět Osamu v Evropském parlamentu? Podpořte nás prosím finančním darem. Přidejte se k více než 900 lidem, kteří již darovali, a přispějte k modernějšímu Česku.

Nechejte svůj e-mail a připomeneme vám termín voleb a občas vám pošleme novinky z kampaně nebo tipy, jak nás můžete podpořit.

Děkujeme, vaše adresa byla zaznamenána.
Omlouváme se, nastala chyba. Obnovte prosím stránku a zkuste to znovu.